Hakan Nesser

Autor / 25 titulov

Zaradené v kategórii Krimi a detektívky

Håkan Nesser (*21. február 1950 Kumla, Švédsko) je jedným z najvýznamnejších švédskych autorov. Viaceré jeho krimi romány boli aj sfilmované. Najznámejšia séria je o inšpektorovi Gunnarovi Barbarottim. Knihy Håkana Nessera boli preložené do viac ako 25 jazykov a bolo z nich predaných viac ako 13 miliónov výtlačkov.

Håkan študoval v Uppsale humanitné vedy so zameraním na históriu, filozofiu, angličtinu a literaratúru. Nakoniec vyštudoval pedagogiku a dlho pôsobil ako učiteľ na strednej škole v Uppsale.

Jeho debut, romantický román Koreografen (Choreograf), vyšiel v roku 1988. V roku 1993 vyšla jeho prvá kniha s inšpektorom Van Veeterenom.

Nesser získal mnohé ocenenia, vrátane ceny European Crime Fiction Star (Ripper Award) 2010/11, Swedish Crime Writers’ Academy Prize (trikrát) a ceny Scandinavia's Glass Key Award.

Po 10 dieloch o inšpektorovi Van Veeterenovi predstavil Håkan Nesser v roku 2006 ďalšiu knižnú sériu. Posledná časť bola vydaná v roku 2012. Séria sa zameriava na detektívneho inšpektora Gunnara Barbarottiho, ktorý žije v malom meste Kymlinge na juhu Švédska.


*21.2.1950

Kniha: Čtvrtá oběť - Hakan Nesser

Čtvrtá oběť

Vypredané

Kniha: Hlavolam - Hakan Nesser

Hlavolam

Vypredané

Kniha: The Stranglers Honeymoon - Hakan Nesser

The Stranglers Honeymoon

Na dopyt

NEDOSTUPNÉ
13,00
Kniha: Woman with Birthmark - Hakan Nesser

Woman with Birthmark

Na dopyt

Kniha: Hour of the Wolf - Hakan Nesser

Hour of the Wolf

Na dopyt

NEDOSTUPNÉ
12,57