Knihy autora Antti Tuomainen | kníhkupectvo Literama.sk

Antti Tuomainen

Antti Tuomainen je fínsky autor, ocenený mnohými knižnými cenami. Tlačou bol označený ako "The King of Helsinki Noir". Antti Tuomainen, hosť mnohých literárnych festivalov, podujatí, panelových diskusií a knižných veľtrhov, sa narodil v Helsinkách vo Fínsku, kde žije so svojou ženou. Okrem románov tiež píše poviedky a články do časopisov. Môžete ho ľahko nájsť na Facebooku a údajne s radosťou odpíše každému.

Jeho tretí román Liečiteľ (The Healer) získal cenu Clue Award za najlepší fínsky kriminálny román a následne bol publikovaný v 28 krajinách vrátane Spojených štátov, Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Španielska, Talianska, Brazílie, Číny, Islandu, Turecka a Grécka.

Jeho štvrtý román Temný ako moja duša (Dark as My Heart) bol vybraný ako predloha pre celovečerný film.Tento román sa stal najlepším kriminálnym románom minulého desaťročia a bol nominovaný na prestížnu cenu Petrona v Spojenom kráľovstve v roku 2016.

Jeho šiesty román Človek, ktorý zomrel (The Man Who Died), bol uverejnený vo Fínsku v septembri 2016. Tento román bol vybraný fínskou produkčnou spoločnosťou Luminoir a v súčasnosti a podľa neho pripravuje film.

Autor / Antti Tuomainen / 7 titulov

*1.1.1971

Kniha : Palm Beach Finland

Palm Beach Finland

Kúpiť
12,72
Kniha : Malá Sibiř

Malá Sibiř

Kúpiť
12,72
CD audio : Než natáhnu brka (audiokniha)

Než natáhnu brka (audiokniha)

Kúpiť
10,17
Kniha : Než natáhnu brka

Než natáhnu brka

Kúpiť
10,17
Kniha : Temný ako moja duša

Temný ako moja duša

Kúpiť
10,38
Kniha : Liečiteľ

Liečiteľ

Kúpiť
10,38
Kniha : Důl - 1. vydanie

Důl

NEDOSTUPNÉ
13,85