Knihy autora Aľa Rachmanovová | kníhkupectvo Literama.sk

Aľa Rachmanovová

Knihy autora Aľa Rachmanovová

Aľa Rachmanovová (*27.jún 1898 Kasli, Rusko - 11.február 1991 Ettenhausen, Švajčiarsko) občianskym menom Galina Nikolajevna Ďuriaginová alebo Galina Alexandra von Hoyer je švajčiarska spisovateľka ruského pôvodu. Písala po rusky, avšak všetky jej diela boli publikované v nemeckom preklade. Jej knihy boli vydané v náklade vyše 2 miliónov kusov v 22 jazykoch. V ruštine však oficiálne nevyšlo žiadne jej dielo.

Autorka pochádzala z ruskej šľachtickej rodiny a patrila k prvej vlne ruských exilových autorov. Detstvo a mladosť strávila v uralskom mestečku Kasli. Po vypuknutí ruskej občianskej vojny utiekla aj s rodinou na Sibír, kde sa vydala za rakúskeho vojnového zajatca Arnulfa von Hoyera. Krátko po svadbe manželia museli opustiť sovietske Rusko. Spolu s malým synom sa usadili najprv vo Viedni, neskôr v Salzburgu.

V medzivojnovom období vydala Galina pod pseudonymom Aľa Rachmanovová svoje denníky. V tridsiatych rokoch vyšli v troch zväzkoch: Študenti, láska, Čeka a smrť, Manželstvá v červenej búrke a Mliekáreň v Ottakringu. Jej denníky sa stali bestsellermi a boli takmer okamžite po vydaní preložené do viac ako dvadsiatich jazykov. Po smrti syna na konci druhej svetovej vojny vydala knihu Jurka, jeden z mnohých. Nasledoval čitateľsky úspešný román Továreň na nového človeka a biografie rôznych významných ruských osobností.

V roku 1945 utiekla Rachmanovová a jej manžel opäť, tentokrát do Švajčiarska. Tu jej manžel v roku 1971 umrel a o dvadsať rokov neskôr aj ona. Aľa Rachmanovová odpočíva na salzburskom cintoríne po boku svojho manžela a syna.

Autor / Aľa Rachmanovová / 5 titulov

*27.6.1898 +11.2.1991

Kniha : Továreň na nového človeka

Továreň na nového človeka

Kúpiť
12,00
Kniha : Mliekarka z Ottakringu

Mliekarka z Ottakringu

Kúpiť
11,51
Kniha : Manželstvá v červenej búrke

Manželstvá v červenej búrke

Kúpiť
11,51
Kniha : Študenti, láska, Čeka a smrť

Študenti, láska, Čeka a smrť

Kúpiť
11,11
Kniha : STUDENTI, LÁSKA, ČEKA A SMRT - deník ruské studentky 1916-1920

STUDENTI, LÁSKA, ČEKA A SMRT deník ruské studentky 1916-1920

NEDOSTUPNÉ
11,11