Boris Filan

Knihy autora Boris Filan

Autor / 41 titulov

Zaradené v kategórii Fejtóny, rozhovory SVKslovensky

Boris Filan (* 30. jún 1949, Bratislava) je slovenský textár, spisovateľ, dramaturg, scenárista, moderátor a cestovateľ, syn scenáristu, režiséra a dramatika Ľudovíta Filana, manžel herečky Ingrid Filanovej.

Boris Filan je autorom viacerých scenárov televíznych komédií. Od šestnástich rokov písal texty pesničiek, neskôr hlavne pre Pavla Hammela a skupiny Prúdy a Elán, a spolu s Kamilom Peterajom patrí k zakladateľom modernej slovenskej textovej tvorby.

21.júna 2010 vyšla Filanovi vo vydavateľstve Slovart kniha PrešpoRock s podtitulom Spomienky Starého optimistu ktorá je voľným pokračovaním príbehov z knihy "Bratislavské krutosti". Na september 2010 sa vo vydavateľstve IKAR pripravuje vydanie cestopisu Tajomstvo Budhovho úsmevu ktorý je v poradí druhým z cestovateľskej edície Svet gombička a bude o zážitkoch zo Srí Lanky. Zatiaľ poslednou plávanou knihou do cestovateľskej edície Svet gombička je titul Vodka duša kaviár ktorý bude hovoriť o plavbe po ruskej rieke Volge. Skoro hotový je aj nový román s pracovným názvom TV Silvester. Je z prostredia Československej televízie. Bláznivý príbeh mladého muža,televízneho Silvestra a mnohých lások krížom-krážom.

*30.6.1949